zivnostnici mn_ikonaPředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Němcová se v úterý 21. února setkala s drobnými živnostníky a zástupci rodinných firem. Při této příležitosti ocenila jejich přínos českému podnikatelskému prostředí. 

Předsedkyně PS PČR M. Němcová ocenila ty, kteří svou prací udržují dobrou pověst českého řemesla, českého umu, pracovitých českých rukou, české podnikavosti a chytrých nápadů.

REKLAMA

zivnostnici mn_1 „Drobní živnostníci, řemeslníci, malé rodinné firmy, ti všichni jsou tou "nezbytnou solí" naší ekonomiky. Oni jsou ti skuteční V. I. P.,“ uvedla předsedkyně PS M. Němcová. „Dnešním setkáním, které je neformální připomínkou 18. února, dne českého řemesla, jsem ocenila  lidi nápadité, aktivní a tvůrčí,“ doplnila M. Němcová ke smyslu akce, která by se měla stát tradicí. Setkání se zúčastnili zástupci ze všech krajů, kteří obdrželi pamětní list a symbolicky také slánku z českého skla. Pro příští ročník by měli posílat nominace i samotní občané, podle svých zkušeností a spokojenosti.

zivnostnici mn_3

K ocenění drobných živnostníků a rodinných firem došlo ve dnech, kdy před téměř 700 lety, přesněji 18. února 1318, Městská rada na Starém Městě pražském schválila statuta krejčovského cechu, která jsou nejstaršími známými a dochovanými cechovními statuty v Čechách. Tím byly český um, zručnost a dovednost povýšeny, veřejně uznány a zároveň chráněny a podporovány veřejnou mocí.

zivnostnici mn_4


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná

Facebook i-Vysočina.cz