OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM

fotbalFotbalisté FC Vysočina ve středu 13. července absolvovali tradiční letní turnaj na Hluboké. Stejně jako v Tisu si z něj odvezli třetí příčku, když tentokráte v úvodním utkání nestačili na prvoligové Dynamo České Budějovice 3:1 (1:0). V zápase o 3. místo se utkali se Sezimovým Ústím, který porazili po penaltovém rozstřelu. V řádné hrací době tento zápas skončil 1:1.

„Nejen v prvním utkání se na našich výkonech projevilo, že se hráči nachází na vrcholu kondiční přípravy. V pondělí i v úterý absolvovali celkem 4 tréninky. Ve velkém dusnu a parnu si tak kluci prošli krizí. Každopádně je třeba říci, že proti Dynamu polovina našich hráčů nepodala optimální výkon. Inkasovali jsme zbytečné góly po individuálních chybách. Těšilo mne, že do prvního přípravného zápasu naskočil po lehčím zranění stoper Tlustý. Zatím odehrál jen 55 minut, šetřili jsme ho, musí ještě zapracovat na kondici,“ uvedl trenér Roman Pivarník, který se vyjádřil i k druhému zápasu: „Nasadili jsme zcela rozdílnou sestavu, v níž se objevil i testovaný střední záložník František Schneider. Při nemoci Tecla jsme si museli vystačit s hrou na jednoho klasického útočníka. Sehráli jsme velmi dobrý zápas. Zaslouženě jsme šli do vedení a jen škoda, že jsme z některé šance nedokázali vstřelit druhou pojišťovací branku. Místo toho jsme těsně před koncem hodně lacino inkasovali. Vedení jsme už měli udržet. Jsem rád, že jsme poté dominovali v penaltách. Potěšili mne zejména mladí hráči, kteří podali kompaktní a výrazně zlepšený výkon.

Již zmíněný záložník František Schneider není pro jihlavské fanoušky neznámým jménem. V FC Vysočina působil na hostování z Brna po celý rok 2008 a pod vedením kouče Karola Marka zasáhl do 28 zápasů ve II. lize a vstřelil 4 branky. Na jaře 2009 bojoval v dresu prvoligového Brna, ale stabilní místo nezískal, když nastoupil v šesti zápasech. Štěstí nenašel ani na podzim 2009 v Příbrami, kde zasáhl jen do pěti prvoligových duelů. O půl roku později zkoušel štěstí v druholigovém Znojmě, ale i zde setrval pouze půl roku. Uplynulé jaro pak odehrál v divizi ve Spartě Brno.

Semifinále: SK Dynamo České Budějovice – FC Vysočina Jihlava 3:1 (1:0)
Góly: 6. Ondrášek, 51. F. Němec, 77. F. Němec - 57. Cihlář

Sestavy:
Č.B.: I. půle: Křížek - Nitrianský, Horejš, Lengyel, Jurkemik - Kadula, Otepka, Rýdel, Kocourek - Jelovac, Ondrášek, II. půle: Kučera - Sajtl, Novák, Uvíra, Pecka - Petráň, Bakala, Benát, Jasanský - Jelovac, F. Němec.
VYS: Uvarenko - Gabriel da Silva, Tlustý (55. Karlík), Komárek, Gavrič - Dolejš, Dort, Velický, Cihlář - Simr, Bača

Jihočeši byli v úvodu velmi aktivní. Nejprve po centru Otepky se jen těsně k hlavičce nedostal Ondrášek, o chvilku později pálil nad Kadula. Na druhé straně ve 4. minutě po centru Gabriela hlavičkoval těsně nad Simr. V 6. minutě padla šťastná první branka. Jelovac šťastně dopravil míč uvnitř pokutového území k Ondráškovi, který střelou po zemi z bezprostřední blízkosti poslal Dynamo do vedení. V 9. minutě se na hranici vápna uvolnil Jelovac, jehož ránu se štěstím Uvarenko vyrazil na břevno. Míč se odrazil zpět do hry k nohám Ondráška, který ale ve stoprocentní šanci vůbec netrefil míč. Poté převzala otěže hry Vysočina a byla nebezpečnější. Ve 25. minutě po přihrávce Dorta pálil z dobré pozice Dolejš, Křížek konečky prstů vyrazil míč na roh. O minutu později Velický vystřelil z velké dálky, míč nebezpečně padal, ale nakonec skončil nad břevnem. Ve 30. minutě zkoušel technicky z levé strany střílet Gavrič a gólman Křížek poslal míč lehkou tečí nad břevno. V 37. minutě přišla další zajímavá akce Jihlavy. Do zakončení se dostal Simr, nadvakrát sice dopravil míč do sítě, je byl mu ale máván ofsajd. Vysočina se z gólu neradovala ani ve 42. minutě, kdy Bača po přihrávce od Dorta zakončoval střelou přes hlavu, Křížek byl ale pozorný.
Do druhé půle nastoupila zcela pozměněná sestava Dynama. Vysočina ve velkém horku do sestavy nesáhla. V 51. minutě už Jihočeši vedli o dvě branky. Jelovac. uvnitř vápna přihrál Němcovi, který střelou podél vybíhajícího brankáře Uvarenka skóroval - 2:0. O 6 minut později však Jihlava snížila, když se přesnou technickou ranou přímo k tyči prosadil Cihlář. V 77. minutě dal skóre konečnou podobu Němec, který skóroval po pasu levého beka Pecky.

O 3. místo: FK MAS Sezimovo Ústí – FC Vysočina Jihlava 1:2 (0:1), pen.: 1:4
Góly: 26. Krutý (pen.) - 75. Kostečka

Sestavy:
SEZ: Fišan - Mach, Ciferský, V.Vukadinovič, Koutný, Kotrba, Nesvadba, Kostečka, Šturma, Javorek, Kalášek (20. Tenkl, 41. Dobal, 60. Rosůlek).
VYS: Rožník (57. J.Procházka) – Kryštůfek, Fadrný, Filip, Šilinger - Karlík (41. Vacek) – Demeter, Schneider, Krutý Kosak – Sedláček.
Sezimovo Ústí do zápasu nasadili papírově silnější sestavu, než proti Viktorii Žižkov. Naopak v jihlavském týmu opět nastoupil velký počet mladých hráčů. Ve velkém horku přišla první nebezpečná střela v 15. minutě, kdy z velké dálky střílel Kostečka. Míč před Rožníkem nepříjemně zaplaval a brankář měl co dělat, aby míč vyrazil do bezpečí. Ve 22. minutě se po centru Demetera do míče hezky hlavou položil Kosak a brankář Fišan musel rychle na zem. Ve 26. minutě Ciferský fauloval Kosaka a sudí pískl penaltu. Tu zahrával Peter Krutý a mířil přesně k pravé tyči – 0:1. O tři minuty později vstřelil Sedláček druhý gól Jihlavy, ten ale kvůli ofsajdu neplatil. Ve 33. minutě zahrával Karlík přímý kop, který letěl jen těsně nad břevnem brány Sezimova Ústí. Poslední nebezpečnou střelu první půle předvedl Sedláček po centru Demetra. V dobré pozici však nezakončil přesně.

Vysočina druhou část zahájila velkou šancí v podobě nebezpečné hlavičky Fadrného. Jeho pokus z brankové čáry odhlavičkoval Koutný. Na druhé straně v 50. minutě z hranice velkého vápna střílel Šturma a brankář Rožník měl co dělat, aby míč vyrazil. V 56. minutě centroval Demeter, který našel hlavu Filipa. Ten zamířil mimo. V 65. minutě poslal Šilinger do šance Sedláčka, který ale míč přebíral až příliš blízko před brankářem a nedokázal vystřelit. Zápas už se chýlil ke konci, tempo začalo uvadat, když Sezimovo Ústí dokázalo vyrovnat. Pět minut před koncem se střelou z hranice šestnáctky prosadil Kostečka – 1:1. Sezimák dokonce mohl zápas otočit, neboť v 78. minutě Vukadinovič poslal přesný pas na Rosůlka, který nikým neatakování z třinácti metrů vystřelil nad.
O 3. místu na turnaji tak rozhodl penaltový rozstřel. V něm za Jihlavu postupně uspěli Sedláček, Krutý a Schneider, za Sezimovo Ústí skóroval Kostečka a proti Procházkovi se netrefili Kotrba a Šturma. O jihlavské penaltové výhře tak ve 4. sérii rozhodl přesnou ranou k tyči Šilinger.