OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM

zavod_kolem_melechova_ikoAkce, která je zařazena do série závodů o Pohár Melechova se těší značné oblibě závodníků i příznivců cyklistiky.
Na rozdíl od loňského ročníku závodu tentokrát přálo počasí a vrch Melechov ukázal cyklistům vlídnější tvář. Sluncem zalitá Vysočina rámovaná modrým nebem bez mráčků však nic neslevila v kopcích a cyklisté tak museli na trati dlouhé 67 kilometrů zdolat více než 1200 metrů převýšení.

Na startu sešlo a o stupně vítězů soutěžilo 65 cyklistů, 4 cyklistky a 4 junioři. Nepočetnější týmy závodníků vyslali do soutěže stáje Velosport Valenta Pelhřimov, Veloservis Havlíčkův Brod a Agro Kolín. Řada příznivců cyklistiky fandila závodníkům kolem trati nebo sledovala boj o první místa na vrchařské prémii, která byla na Podivickém vrchu nedaleko obce Kaliště.

ZAVOD_KOLEM_MELECHOVA__1
ZAVOD_KOLEM_MELECHOVA__2
ZAVOD_KOLEM_MELECHOVA__3
ZAVOD_KOLEM_MELECHOVA__4

Absolutním vítězem se stal ve žlutém dresu týmu Velosport Valenta Pelhřimov jedoucí Václav Holub (nar. 1983) v čase 1:51:30. Startoval v kategorii mužů do 40 let a jako absolutní vítěz 8. ročníku závodu Kolem Melechova se stává na rok držitelem velkého broušeného putovního poháru. Na druhém místě se ve stejné kategorii časem 1:51:50 umístil Zdeněk Machač (nar. 1987) z týmu Veloservis Havlíčkův Brod a třetí skončil v čase 1:51:52 Michal Málek (nar. 1984) z týmu Agro Kolín.

Znamenitý výkon podali i závodníci v kategorii v kategorii mužů nad 40 let. Na prvním místě se v této kategorii v čase 1:55:10 umístil Vladimír Rychetský (nar. 1958) startující za tým Velosport Valenta Pelhřimov, který na absolutního vítěze ztratil necelé 4 minuty. Na druhém místě v této kategorii skončil stejně jako loni Pavel Prchal (nar. 1959) z týmu Cyklo sport Kern v čase 1:55:11 a třetí byl Petr Špůrek (nar. 1971) z týmu Koloběžka Vracovice v čase 2:03:54.

Junioři a ženy soutěžily na kratší trati 56 kilometrů, ale i tyto kategorie musely absolvovat všechna rozhodující stoupání. V kategorii žen byla nejrychlejší Jarmila Machačová st. z týmu Sklo Bohemia Světlá v čase 2:04:49, druhá skončila Sandra Pytlíková z týmu Cykloklub H. Brod v čase 2:18:23 a třetí skončila Jarmila Rezková z týmu Cyklo Sport Kern v čase 2:19:03. V kategorii juniorů se umístil na prvním místě Pavel Vlček v čase 1:48:20, druhý skončil Vojtěch Mašita z týmu Veloservis Havlíčkův Brod s časem 1:51:15 a třetí skončil Jakub Kavalír z týmu Big Shock Team časem 1:53:20.
ZAVOD_KOLEM_MELECHOVA__5
ZAVOD_KOLEM_MELECHOVA__6
ZAVOD_KOLEM_MELECHOVA_8

Velký dík patří sponzorům, akce, kteří soutěž dotovali věcnými cenami – Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, Tiskárny H. Brod a.s., Sklárny Světlá n/S. a.s., Amylon H. Brod a.s., Kukuřičný mlýn Concordia Mrzkovice s.r.o., Cukrárna JANE H. Brod, reklamní agentura Pross H. Brod s.r.o., obec Dolní Město a Občanské sdružení Melechov.

Poděkování patří i celému týmu pořadatelů, kteří odvedli dobrou práci v zázemí, přípravě i organizaci akce. Podrobnosti, fotografie, výsledky najdete na serveru www.melechov.cz.