PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Chtěla získat partnerovu pozornost, tak podala nepravdivé oznámení

Oznámení závažného trestného činu, který se ve skutečnosti nestal, není v policejní praxi výjimkou. Čas strávený pátráním po neexistujícím pachateli policistům následně schází při prověřování opravdu spáchaných trestných činů. Poslední nepravdivé oznámení přijali vysočinští strážci zákona na konci července od mladé ženy.

Číst dál...

Tuny šatstva našly nové využití

Před čtyřmi lety jihlavská Charita ve spolupráci s radnicí zahájila sběr ošacení. Lidé mohou nepotřebné, ale použitelné ošacení věnovat těm, kteří jej ještě využijí. Projekt mimo jiné přispěl k tomu, že už více než 1 000 tun textilu neskončilo bez užitku na skládce.

Číst dál...

V Cattericku uctili památku Josefa Gutvalda

Pietním aktem u hrobu Josefa Gutvalda v britském Cattericku v pátek vyvrcholil ceremoniál k připomenutí československých letců v Royal Air Force (RAF), kteří za druhé světové války sloužili na tamním letišti. Třešťský rodák byl příslušníkem 313. československé stíhací perutě a zahynul pravděpodobně kvůli zamrznutému přívodu kyslíku při výcviku 27. května 1941.

Číst dál...

Do letošního ročníku technické soutěže Stavíme z Merkuru se zapojilo šestnáct týmů

Ve dnech 2.–3. června 2016 se konalo finální kolo již třetího ročníku technické soutěže Stavíme z Merkuru pro žáky druhých stupňů základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií z Vysočiny. Klání se uskutečnilo za podpory firmy Bosch Diesel a Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě. Do letošní soutěže s technickou stavebnicí Merkur se přihlásilo 16 týmů s celkem 64 účastníky.

Číst dál...

REKLAMA