REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

kontejnery odpadSběrný dvůr na Rantířovské ulici je třetím zařízením tohoto druhu ve městě Jihlava. Vznikl ve spolupráci s městskou společností Správa městských lesů, která pro tyto účely poskytla část svého areálu. V této lokalitě byl zřízen proto, aby občané sídlišť U Hřbitova, Za Prachárnou, Horní Kosov a Na Dolině měli sběrný dvůr ve své oblasti. Veškeré náklady na vybudování a vybavení areálu hradily SMJ a konečná částka dosáhla výše 400.000,- Kč. Statistické údaje z období provozu sběrného dvora od 1.října 2010 do 30.září 2011 ukazují, že občané mají o tento druh služby zájem.

Služby města Jihlavy provozují od 1.září 2010 pro občany města Jihlavy nový sběrný dvůr na ulici Rantířovská. Na sběrném dvoře o rozloze 450 m2 je možné odkládat nepotřebný objemný odpad, kovové odpady, pneumatiky, papír, plasty, sklo, televize, lednice a další elektrozařízení. Do sběrného dvora se může také vyvážet biologický odpad ze zahrad. Provozní doba sběrného dvora pro občany je každý všední den od 9:00 do 17:00 hodin a to kromě státních svátků. 

REKLAMA

SMJ také opakovaně během roku řešily nejen odevzdávání odpadů, ale také jejich krádeže a to zejména vysloužilého elektrozařízení. Proto bylo nutné udělat zásadní bezpečnostní opatření v areálu sběrného dvora. Do buňky obsluhy bylo nutné nechat vyrobit nové okno. Montáž a nová úprava konstrukce buňky stála 20.000,-Kč. K dalšímu vykrádání začalo docházet i mimo provozní dobu, takže SMJ za 45.000,- Kč zakoupily velkoobjemový kontejner. Do té doby leželo volně elektrozařízení v oploceném areálu. Po několika dnech musel být kontejner opatřen visacím zámkem, protože zloději neměli zábrany uzavřený kontejner otevřít a odcizit co se jim hodilo. Dopadem těchto krádeží byl i vznik černých skládek. Zloději z ukradených lednic otrhali všechny plechy a takto znehodnocené lednice pohodili různě po blízkém okolí.

Dalším cílem zlodějů byly odevzdané kovy a proto se na stávající oplocení musel umístit ostnatý drát. Posledním a zároveň nejúčinnějším opatřením byla instalace kamerového systému s nočním viděním a záznamovým zařízením.Soustava 3 kamer monitoruje 24 hodin dění na sběrném dvoře a uchovává záznam po dobu 7 dnů.Náklady na realizaci kamerového projektu dosáhly 114.155 Kč,-.Na financování se výrazně podílel i Fond ASEKOL, který přispěl částkou 70.000,- Kč. 

 


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

 

REKLAMA