Bystřické léto pokračuje
- Podrobnosti
- 11. 7. 2012 15:59
První akce Bystřického léta (Pelíšek fest, dopoledne s dechovkou, Divadlo na náměstí – ochotníci z Víru) máme zdárně za sebou a na další, neméně zajímavé se můžeme těšit.
PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM
První akce Bystřického léta (Pelíšek fest, dopoledne s dechovkou, Divadlo na náměstí – ochotníci z Víru) máme zdárně za sebou a na další, neméně zajímavé se můžeme těšit.
Ponorka – centrum prevence (dále jen cp) úspěšně zakončila další školní rok svého působení na poli primární prevence. I tento školní rok probíhal v rámci spolupráce se stálými, ale i novými zájemci o programy primární prevence. Centrum prevence realizovalo programy celkem na třinácti základních školách a na jednom domovu mládeže.
Nedaleko Nových Sadů na Žďársku se v sobotu zřítil pilot závěsného kluzáku. Muž spadl při startovacím manévru zhruba z pětimetrové výšky a těžce se zranil, řekla v neděli agentuře Mediafax jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Chvilkový spánek byl příčinou nehody, která se stala v neděli kolem 17. hodiny nedaleko obce Zhoř. Dvaatřicetiletý řidič vozu Opel Astra za volantem usnul a havaroval do příkopu, sdělila v pondělí agentuře Mediafax mluvčí policie Jana Kroutilová.
Ponorka v letošním roce slaví 15 let od svého vzniku. Na počátku svého vzniku v roce 1997 pod Oblastní charitou Žďár nad Sázavou byla Poradnou pro děti a mládež. Nejdříve realizovala klub pro děti a mládež ve věku od 6 do 18 let a programy primární prevence. V roce 2003 se Poradna přejmenovala na Ponorku – centrum prevence. O šest let později se programy primární prevence oddělily a vznikla dvě zařízení Ponorka – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež (dále jen NZDM) a Ponorka – centrum prevence. Již tři roky řídí tyto dva subjekty Mgr. Ivana Bartoňová, která se pokusí vysvětlit, k čemu a komu služby Ponorky slouží.
Dne 6. května 2011 dosáhl přední český horolezec Radek Jaroš vrcholu desáté nejvyšší hory světa 8091 metrů vysoké Anapurny I. Tato hora je již třináctou osmitisícovkou v pořadí, kterou Jaroš zlezl, bez použití kyslíkových přístrojů. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE VIDEOROZHOVOR S RADKEM JAROŠEM.
V úterý 24. dubna a ve středu 25. dubna 2012 zorganizovali pracovníci Wellmezu soutěže pro uživatele služby jako například stolní fotbálek, malování, hod na koš apod.
Jednu z nejdéle fungujících služeb Oblastní charity Žďár nad Sázavou, Charitní pečovatelskou službu, využilo v roce 2011 celkem 468 uživatelů z oblasti Bystřicka a Žďárska. Pečovatelky poskytují svoji službu ve Žďáře nad Sázavou a Bystřici nad Pernštejnem a v okolních obcích obou měst do dojezdové vzdálenosti cca 15 km. Mezi ty, kteří službu využívají patří především senioři se sníženou soběstačností, dále pak osoby, které jsou ze zdravotních důvodů odkázány na pomoc druhých při péči o sebe a svoji domácnost.