OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Tradiční akce na Vysočině: Aktivně a s úsměvem se srdcem na dlani

srdce_na_dlaniTradiční aktivně-sportovní setkání uživatelů zařízení sociální péče zřizovaných krajem Vysočina pod názvem Srdce na dlani se uskuteční v letošním roce již po sedmé v řadě. Sídlo kraje Vysočina přivítá 13. září uživatele z domovů pro seniory a 14. září potom uživatele ústavů sociální péče.

Číst dál...

SOUD O ODŠKODNÉ: Dnes nepřijemné otázky na rodiče

zamena_deti_ikonaV Brně dnes probíhá další soudní líčení o odškodném za záměnu dětí v třebíčské porodnici. Na programu má dnes soud výslech rodičů obou dětí. Soud začal v devět hodin výslechem Libora Broži. Soudce Ryška mu začal pokládat otázky na vztah s Jaroslavou Trojanovou a také na to, zda Nikola je jejich jediné počaté dítě. Libor Broža po chvilce váhání odpověděl: Ano jediné. Soud pokračoval otázkami na to, kdy Libor Broža začal pochybovat o nepodobnosti svého dítěte. Soudce se dnes ptal i na to, jak probíhaly hádky v rodině Brožových poté, co vyšlo najevo, že Nikola není biologickým dítětem Libora Broži. PRŮBĚŽNE AKTUALIZUJEME

Číst dál...

Zaměněné holčičky slaví své druhé narozeniny

zamena_deti_ikonaDvě rodiny z Vysočiny, které zná celá země, dnes čeká den, který jim navždy bude připomínat osudnou výměnu v třebíčské porodnici před dvěma lety. Jejich holčičky totiž oslaví své druhé narozeniny. Ty už v rodině Čermákových a u Libora Broži a Jaroslavy Trojanové oslavily o víkendu. A slavilo se nadvakrát. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE ROZHOVORY S MATKAMI OBOU HOLČIČEK!

Číst dál...

Brněnský krajský soud chce o odškodném za záměnu dětí rozhodnout už v pátek

zamena_deti_ikona12 milionů korun. Takový je požadavek odškodného rodin, kterým vyměnili v třebíčské porodnici miminka. Částka, která je doposud nejvyšším požadovaným odškodněním v historii českých nemocnic je ale pro třebíčskou nemocnici nepřijatelná a nesouhlasí s ní. Případ tak skončil u krajského soudu v Brně. Ten chce už v pátek 30. ledna 2009 rozhodnout o odškodnění rodičů dětí, zaměněných koncem roku 2006 v třebíčské nemocnici. Sdělil to soudce při projednávání případu ve středu 22.října loňského roku. UVNITŘ ČLÁNKU NALEZNETE REPORTÁŽ Z PRVNÍHO SOUDNÍHO LÍČENÍ!

Číst dál...

SOUD O ODŠKODNÉ: Dnes má padnout konečný rozsudek za záměnu holčiček

zamena_deti_ikonaPrůlomový rozsudek se dnes očekává v Brně v případu záměny novorozenců v Třebíči. Rodiče zaměněných holčiček Verunky a Nikolky žádají po nemocnici celkem dvanáctimilionové odškodné. Částka, která je doposud nejvyšším požadovaným odškodněním v historii českých nemocnic je ale pro třebíčskou nemocnici nepřijatelná a nesouhlasí s ní. Nemocnice své pochybení přiznala a potrestala viníky, ale každé z rodin nabídla jen třista tisíc korun. Nikdo netuší, jaké odškodnění soudce Michal Ryška přizná. Jeho výše musí být ppodle zákona "přiměřená". nesmí mít pro nemocnici likvidační charakter. a vyplacení tak vysoké částky, jakou je 12 milionů, by nemocnici způsobilo velmi vážné problémy. Jasné je, že tento rozsudek bude pro českou justici klíčový. zatím není znám podobný případ. A tak stojí soudce Michal před těžkým úkolem, protože rozsudky v podobných případech se budou od toho dnešního odvíjet. Soud začal v děvet hodin. UVNITŘ ČLÁNKU NALEZNETE AKTUÁLNÍ VIDEO Z DNEŠNÍHO SOUDU! PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME

Číst dál...

VIDEO: Třebíčská nemocnice má zaplatit za záměnu holčiček 3,3 milonu korun

V Brně dnes padl dlouho očekávaný rozsudek nad záměnou dětí v třebíčské porodnici z roku 2006. Třebíčská nemocnice zaplatí přes tři miliony korun. Libor Broža dostane 350 tisíc korun, Jaroslava Trojanová 700 tisíc, Nikola Veronika Brožová 150 tisíc, Jan Čermák 800 tisíc, Jaroslava Čermáková jeden milion a Veronika Nikola Čermáková 300 tisíc korun. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE VIDEO Z CELÉHO VYHLÁŠENÍ ROZSUDKU V PŘÍPADU VÝMĚNY NOVOROZENCŮ.

Číst dál...

Páteční rozsudek o odškodném za záměnu dětí vyvolal mnohé otázky

Přestože v pátek padl dlouho očekávaný rozsudek o výši odškodného za záměnu dětí v třebíčské porodnici, vypadá to, že příběh dvou poškozených rodin snad nikdy nebude mít konec. Soud totiž při výši odškodného neměřil u obou rodin stejným metrem, jak mnozí předpokládali. Soudce se rozhodl manželům Čermákovým přisoudit o 900 tisíc víc než Liboru Brožovi a Jaroslavě Trojanové. Čermákovi tak dostanou 2,1 milionu korun a Libor Broža se svou partnerkou jen 1,2 milionu korun. Brožovi a Trojanové v jeho očích přitížilo, že si přivydělali vystupováním v televizích a otáleli s odhalením záměny, když už znali výsledek testu DNA.

Číst dál...

REKLAMA