OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

ČSÚ: Na Vysočině nejvíce zdražila rajčata, dolů šla cena banánů

ovoce_zeleninaObchodníci Vysočině zvýšili ceny rajčat o 21,5 procenta, nejvíce zlevnili banány. Vyplývá to z pátečních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na Vysočině mezi 7. a 21. zářím šlo s cenou nahoru 11 z 26 sledovaných potravin, osm jich naopak zlevnilo, cena se neměnila u chleba, bílého pečiva, pšeničné mouky, hovězího masa, pomerančů, přírodní minerální vody a bílého vína.

Číst dál...

Hasiči v Kamenici nad Lipou mají novou stanici

hasicska_stanice_kamenice_nl_3V úterý 21. září 2010 byla na ulici Masarykova v Kamenici nad Lipou slavnostně otevřena nově vybudovaná stanice profesionálních hasičů. Od 1. srpna 1972 sídlili hasiči v budově požární zbrojnice města na ulici Družstevní.

Číst dál...

Mosty spojují nejen břehy, ale také generace

prednaska_mostyDokladem této skutečnosti byla přednáška věnovaná mostním stavbám Vysočiny, jenž se uskutečnila 20. 9. 2010 v sídle kraje Vysočina. Vysokoškolský pedagog, autor několika publikací věnovaných mostním stavbám a veliký popularizátor českých a slovenských mostů Doc. PhDr. Dušan Josef, CSc při příležitosti ukončení výstavy „Mosty a lávky kraje Vysočina“, besedoval se studenty středních stavebních škol z Jihlavy a z Havlíčkova Brodu.

Číst dál...

REKLAMA